paul pepene schi fond

Paul Pepene si bobul de patru persoane reprezinta Romania sambata la Pyeongchang!

Jocurile Olimpice de iarna de la Pyeongchang se apropie cu pasi repezi de final, iar in ultimele doua zile de concurs mai avem reprezentanti doar in probele de schi fond si bob. Pentru a putea urmari evolutia de maine a sportivilor nostri trebuie sa va treziti cu noaptea in cap, deoarece atat proba de bob, cat si cea de schi fond, sunt programate foarte devreme.

Primii care vor intra in concurs pentru Romania sunt Dorin Grigore, Paul Muntean, Florin Craciun si Levente Bartha. Cei patru sunt inscrisi in proba masculina de bob patru persoane, a carei prima mansa este programata de la ora 02:30. Bobul condus de Dorin Grigore nu are teoretic sanse prea mari la un rezultat notabil. Sportivii nostri din aceasta proba s-au prezentat modest in antrenamentele premergatoare concursului si nici in actualul sezon competitional n-au avut prestatii prea bune. Primele doua manse sunt programate maine, in timp ce ultimele doua duminica noaptea.

Paul Pepene isi incheie reprezentatia la Pyeongchang in proba regina a schiului fond, cea de 50 de kilometri. Se va alerga in stilul clasic, iar Paul participa pentru prima data in aceasta proba de anduranta la Jocurile Olimpice. Reprezentantul nostru a avut evolutii onorabile pana acum in Coreea de Sud si maine va incerca sa-si depaseasca cea mai buna performanta obtinuta la individual, locul 24 in proba de skiatlon. Paul Pepene va purta pe piept numarul de concurs 38, startul probei fiind programat la ora 07:00.

Mult succes!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *