handbal csm bucuresti liga campionilor

Echipa CSM Bucuresti a fost invinsa ieri in Liga Campionilor de rusoaicele de la Rostov Don

Ieri s-a desfasuat in Rusia meciul decisiv pentru ocuparea locului doi in grupa 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti a fost din pacate invinsa.

Cele doua echipe erau la egalitate inaintea acestui meci, care a inceput bine pentru romance. La pauză, tabela de marcaj inregistra o diferenta de trei goluri in favoarea bucurestencelor.

Rusoaicele au revenit insa dupa pauza si au revenit, castigand in final meciul cu scorul de 25-24. Rostov Don a terminat faza grupelor pe locul 1, iar CSM Bucuresti pe locul 3.

Avand in vedere ca au terminat grupa pe locul 3, romancele vor juca returul sferturilor de finala in deplasare. Echipa adversa va fi fie Ferencvaros, fie Metz. Cele doua echipe joaca ultimele meciuri din faza grupelor astazi.